Udany związek

Jak stworzyć udany związek?

Wydaje się, że tytuł tego tekstu powinien jednak zawierać mniej atrakcyjnie brzmiący czasownik „utrzymać”. Bo przecież nawiązując relację, raczej nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż z czasem może ona przerodzić się w nieco bardziej intymną, miłosną, a nawet w coś, co przetrwa lata. Gdy już uda nam się zbudować trwały kontakt, ważne jest, byśmy wiedzieli, w jaki sposób pielęgnować uczucie, które narodziło się między nami tak, aby istniało jak najdłużej. Co robić, żeby przysłowiowy ogień nie wygasł?

Chyba każdy z nas lubi być słuchany. Chce czuć, że się go akceptuje i potrzebuje. Co za tym idzie, należy nieustannie okazywać partnerowi zainteresowanie. Pytać o jego przyjaciół, jak minął mu dzień w pracy oraz czego się boi. Dobrze jest regularnie „uaktualniać” swój stan wiedzy na temat towarzysza życia, a czasem nawet organizować sobie nawzajem quizy ze znajomości drugiej połówki jarlew75.pl.

W dzisiejszych czasach można zaobserwować wzmagającą się tendencję do egoizmu. Nie powinno się, niczym w dowcipie, zarzucać swojej miłości, że nazwała folder „Moje dokumenty”, a centrum dowodzenia jego sprzętu oznakowana jest jako „Mój komputer”, ale warto zamiast słowa „Ja” starać się jak najczęściej używać zwrotu „My”. Dobrze nie zawsze trwać przy własnym zdaniu, a czasem iść na kompromisy. Wybierając rozrywkę na wieczór, myśleć o partnerze i niekiedy poświęcać się dla niego.

Okazywać miłość trzeba jak najczęściej. Nawet drobnymi gestami, nieoczekiwanymi pocałunkami, czy zaskakującymi śniadaniami do łóżka.
W chwilach zwątpienia, gdy zastanawiasz się, czy nie zakończyć związku, przypomnij sobie, co skłoniło Cię do złączenia swoich losów właśnie z tą osobą. Wtedy może się okazać, że ma ona więcej zalet niż wad, które akurat teraz przychodzą Ci do głowy.

Pamiętaj, że jednym z elementów cementujących relację jest seks. Randki jak „za narzeczeństwa” albo kolacje przy świecach dodają mu romantyzmu.
Każdy z nas chciałby być w udanym, stałym związku. Niestety jego podtrzymanie bywa trudne, lecz nie nierealne.